Pääskyateria

Tervehdys,

Haluamme toivottaa kaikki jäsenemme tervetulleeksi Pääskyaterialle sunnuntaina 17.9.2017 klo 16.00 alkaen
(Oulu, Pateniemi).

Pääskyaterialla ideoidaan hyvän kasvisruoan ja seuran lomassa Pääskyjen tulevan 40-vuotisjuhlavuoden 2018 toimintaa.

Pääskyaterilla on mahdollisuus myös tehdä ostoksia tai vain tutustua johonkin tuotteeseen (ei ostopakkoa). Pääskyaterian ilmoittautumisen yhteydessä tulee ilmoittaa, mistä tuotteista olisi kiinnostunut, niin ne haetaan varastosta valmiiksi aterialle. Tuotteet ovat nähtävillä Maailmankauppa Juuttiputiikin verkkokaupassa www.juuttiputiikki.fi .

Ilmoittauduthan perjantaihin 15.9.2017 mennessä Maailmankauppa Juuttiputiikin sähköpostiin putiikki@juuttiputiikki.fi ja kerrothan samalla mahdolliset ruoka-aineallergiasi. Tarkemmat tiedot sijainnista saat myös ottamalla yhteyttä sähköpostitse.

Ystävällisin terveisin,
Pohjois-Suomen Pääskyt ry:n hallitus